Mitre 10 Cup Fixtures & Results

Mitre 10 Cup Fixtures 2020

WEEK 1. Thursday 06 August – Sunday 09 August

 

Thursday 06th

7.05pm

North Harbour v Canterbury

QBE Stadium

North Harbour

Friday 07th

7.05pm

Waikato v Wellington

FMG Stadium Waikato

Hamilton

Saturday 08th

2.05pm

Otago v Auckland

Forsyth Barr Stadium

Dunedin

Saturday 08th

4.35pm

Counties Manukau v Tasman

Navigation Homes Stadium

Pukekohe

Saturday 08th

7.05pm

Northland v Manawatu

Semenoff Stadium

Whangarei

Sunday 09th

2.05pm

Taranaki v Bay of Plenty

TET Stadium & Events Centre

Inglewood

Sunday 09th

4.35pm

Southland v Hawke’s Bay

Rugby Park

Invercargil

WEEK 2. Thursday 13 August – Sunday 16 August

 

Thursday 13th

7.05pm

Tasman v Northland

Lansdowne Park

Blenheim

Friday 14th

7.05pm

Canterbury v Taranaki (RS)

Orangetheory Stadium

Christchurch

Friday 14th

7.05pm

Bay of Plenty v Southland

Rotorua International Stadium

Rotorua

Saturday 15th

2.05pm

Waikato v North Harbour

FMG Stadium Waikato

Hamilton

Saturday 15th

2.05pm

Hawke’s Bay v Counties Manukau

McLean Park

Napier

Sunday 16th

2.05pm

Manawatu v Otago

Central Energy Trust Arena

Palmerston North

Sunday 16th

4.35pm

Auckland v Wellington

Eden Park

Auckland

WEEK 3. Thursday 20 August – Sunday 23 August

 

Thursday 20th

7.05pm

Southland v North Harbour

Rugby Park

Invercargil

Friday 21th

7.05pm

Wellington v Bay of Plenty

Sky Stadium

Wellington

Saturday 22th

2.05pm

Taranaki v Otago

TET Stadium & Events Centre

Inglewood

Saturday 22th

4.35pm

Auckland v Manawatu

Eden Park

Auckland

Saturday 22th

7.05pm

Tasman v Waikato

Trafalgar Park

Nelson

Sunday 23rd

2.05pm

Counties Manukau v Northland

Navigation Homes Stadium

Pukekohe

Sunday 23rd

4.35pm

Hawke’s Bay v Canterbury

McLean Park

Napier

WEEK 4. Thursday 27 August – Sunday 30 August

 

Thursday 27th

7.05pm

Bay of Plenty v Auckland

Rotorua International Stadium

Rotorua

Friday 28th

7.05pm

Northland v Taranaki

Semenoff Stadium

Whangarei

Friday 28th

7.05pm

Counties Manukau v Manawatu

Navigation Homes Stadium

Pukekohe

Saturday 29th

2.05pm

Canterbury v Wellington (RS)

Orangetheory Stadium

Christchurch

Saturday 29th

4.35pm

Southland v Waikato

Rugby Park

Invercargil

Sunday 30th

2.05pm

North Harbour v Tasman

QBE Stadium

North Harbour

Sunday 30th

4.35pm

Otago v Hawke’s Bay

Forsyth Barr Stadium

Dunedin

 

WEEK 5. Thursday 03 September – Sunday 06 September

 

Thursday 03rd

7.05pm

Manawatu v Canterbury

Central Energy Trust Arena

Palmerston North

Friday 04th

7.05pm

North Harbour v Hawke’s Bay

QBE Stadium

North Harbour

Friday 04th

7.05pm

Waikato v Counties Manukau

FMG Stadium Waikato

Hamilton

Saturday 05th

2.05pm

Taranaki v Auckland

TET Stadium & Events Centre

Inglewood

Saturday 05th

4.35pm

Wellington v Otago

Sky Stadium

Wellington

Sunday 06th

2.05pm

Northland v Southland

Semenoff Stadium

Whangarei

Sunday 06th

4.35pm

Tasman v Bay of Plenty

Trafalgar Park

Nelson

WEEK 6. Thursday 10 September – Sunday 13 September

 

Thursday 10th

7.05pm

Wellington v North Harbour

Sky Stadium

Wellington

Friday 11th

7.05pm

Otago v Counties Manukau

Forsyth Barr Stadium

Dunedin

Saturday 12th

2.05pm

Hawke’s Bay v Northland

McLean Park

Napier

Saturday 12th

4.35pm

Manawatu v Bay of Plenty

Central Energy Trust Arena

Palmerston North

Saturday 12th

7.05pm

Auckland v Tasman

Eden Park

Auckland

Sunday 13th

2.05pm

Canterbury v Waikato (RS)

Orangetheory Stadium

Christchurch

Sunday 13th

4.35pm

Southland v Taranaki

Rugby Park

Invercargil

WEEK 7. Thursday 17 September – Sunday 20 September

 

Thursday 17th

7.05pm

Otago v Northland

Forsyth Barr Stadium

Dunedin

Friday 18th

7.05pm

Hawke’s Bay v Manawatu

McLean Park

Napier

Saturday 19th

2.05pm

Tasman v Southland

Sports Park

Motueka

Saturday 19th

4.35pm

North Harbour v Auckland

QBE Stadium

North Harbour

Saturday 19th

7.05pm

Waikato v Taranaki

FMG Stadium Waikato

Hamilton

Sunday 20th

2.05pm

Bay of Plenty v Canterbury

Tauranga Domain

Tauranga

Sunday 20th

4.35pm

Counties Manukau v Wellington

Navigation Homes Stadium

Pukekohe

WEEK 8. Thursday 24 September – Sunday 27 September

 

Thursday 24th

7.05pm

Northland v North Harbour

Semenoff Stadium

Whangarei

Friday 25th

7.05pm

Auckland v Waikato

Eden Park

Auckland

Saturday 26th

2.05pm

Bay of Plenty v Hawke’s Bay

Tauranga Domain

Tauranga

Saturday 26th

4.35pm

Wellington v Tasman

Sky Stadium

Wellington

Saturday 26th

7.05pm

Canterbury v Otago (RS)

Orangetheory Stadium

Christchurch

Sunday 27th

2.05pm

Taranaki v Counties Manukau

TET Stadium & Events Centre

Inglewood

Sunday 27th

4.35pm

Manawatu v Southland

Central Energy Trust Arena

Palmerston North

WEEK 9. Thursday 01 October – Sunday 04 October

 

Thursday 01st

7.05pm

Auckland v Northland

Eden Park

Auckland

Friday 02nd

7.05pm

Hawke’s Bay v Wellington

McLean Park

Napier

Saturday 03rd

2.05pm

Southland v Otago

Rugby Park

Invercargil

Saturday 03rd

4.35pm

North Harbour v Counties Manukau

QBE Stadium

North Harbour

Saturday 03rd

7.05pm

Manawatu v Taranaki

Central Energy Trust Arena

Palmerston North

Sunday 04th

2.05pm

Tasman v Canterbury

Lansdowne Park

Blenheim

Sunday 04th

4.35pm

Waikato v Bay of Plenty

FMG Stadium Waikato

Hamilton

WEEK 10. Thursday 08 October – Sunday 11 October

 

Thursday 08th

7.05pm

Counties Manukau v Southland

Navigation Homes Stadium

Pukekohe

Friday 09th

7.05pm

Canterbury v Auckland (RS)

Orangetheory Stadium

Christchurch

Saturday 10th

2.05pm

Otago v Tasman

Forsyth Barr Stadium

Dunedin

Saturday 10th

4.35pm

Northland v Waikato

Semenoff Stadium

Whangarei

Saturday 10th

7.05pm

Wellington v Manawatu

Sky Stadium

Wellington

Sunday 11th

2.05pm

Taranaki v Hawke’s Bay

TET Stadium & Events Centre

Inglewood

Sunday 11th

4.35pm

Bay of Plenty v North Harbour

Tauranga Domain

Tauranga

SEMI FINALS: Friday 16 October – Saturday 17 October

 

Friday 16th

7.05pm

Mitre 10 Cup Semi Final 1

 

 

Saturday 17th

2.05pm

Mitre 10 Cup Semi Final 2

 

 

Saturday 17th

4.35pm

Mitre 10 Cup Semi Final 3

 

 

Saturday 17th

7.05pm

Mitre 10 Cup Semi Final 4

 

 

FINALS: Friday 23 October and Saturday 24 October

 

Friday 23rd

7.05pm

Mitre 10 Cup Championship Final

 

 

Saturday 24th

7.05pm

Mitre 10 Cup Premiership Final